Dělové vrtání a výroba odlehčených poloos pro závodní a cestovní vozy

Pokud potřebujete snížit rotační hmotnost a dosáhnout vyšší pevnosti poloos, je nutné je odvrtat po celé délce. Na našem stroji Mazak Integrex i200S jsme schopni nabídnout výrobu těchto odlehčených poloos a tím pádem vylepšit jízdní vlastnosti vašeho závodního auta. Nižší hmotnost umožní rychlejší akceleraci motoru a tolik nenamáhá převodovku.

Výroba poloos má svá specifika. Je nutné, aby poloosa přenesla bezpečný kroutící moment, který je díky znásobení převodovkou 1,5-2x vyšší než maximální kroutící moment motoru a také není na škodu, pokud je poloosa co nejlehčí. Nízká rotační hmotnost méně zatěžuje motor i převodovku a umožňuje rychlejší akceleraci do otáček.

Pro výrobu poloos používáme náš pětiosý soustruh s frézovací hlavou Mazak Integrex i200S. Po stažení průměru, odvrtání, drážkování a vytvoření zápichů pro ségrovky se poloosa ještě kalí ke zvýšení povrchové pevnosti. S našimi poloosami jezdí závodní speciály Pagani Zonda GR a Ferrari 458 GT3 a připravujeme rozšíření výroby na další značky.

Pokud máte dotaz na výrobu, či poptávku, prosím pošlete nám vzkaz na obchod@rockrobots.cz