Antonin Herbeck a tým Rock Robots zvítězili v seriálu DMV-GTC v Mostě

Antonin Herbeck s vozem Pagani Zonda na mosteckém okruhu vyhrál volný trénink, kvalifikaci i závod GT vozů německého seriálu DMV-GTC.

 
Premiéra závodů poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup na mosteckém autodromu 23. a 24. září se týmu Rock Robots vydařila. Evropský okruhový seriál pro cestovní vozy a GT speciály nabídl atraktivní podívanou na krásné, silné a superrychlé stroje. V prvním sprintu na 30 minut se diváci dokonce mohli radovat z vítězství českého jezdce Antonina Herbecka na voze Pagani Zonda. Ten také vyhrál obě páteční kvalifikace, kdy zajel nejrychlejší čas 1:32:28. Tento kvalifikační výsledek byl o 1,84 vteřin rychlejší než Henk Thuis na druhém místě se speciálem Pumaxs. 
 
V sobotním ranním závodě pak Antonin Herbeck zvítězil suverénně stylem start – cíl, na stříbrného Němce Tommyho Tulpeho s vozem Audi R8 Le Mans měl v cíli náskok více než 19 vteřin. I ve druhém krátkém závodě to vypadalo pro domácího jezdce více než nadějně, svým soupeřům se stále vzdaloval a ve 13. kole už měl náskok 14 vteřin. Problémy však nastaly ve 14. z celkem devatenácti kol, kdy dosud jasně vedoucího Herbecka zradila technika a se zlomenou klikovou hřídelí ze závodu musel odstoupit.
 
Antonin Herbeck zajel v obou závodech nejrychlejší kolo a takto okomentoval průběh závodního víkendu: "Povedlo se nám optimálně nastavit vůz na mostecký okruh a tak jsme vyhráli, co se dalo. V obou startech jsem si dal záležet, abych všem ujel, protože jsem nechtěl, aby do mě někdo narazil zezadu v první šikaně. Všechny v týmu pak mrzí, že se nepodařilo dotáhnout druhý sprint do vítězného konce - pět kol před koncem v motoru pod plným plynem křuplo a pak už se ani nehnul. Rozlomila se nám kliková hřídel, což budeme muset řešit s výrobcem. Nicméně i tak to byl pro náš tým hodně povedený víkend a velké poděkování patří mechanikům, kteří auto perfektně připravili a divákům, kteří nás přišli povzbudit."
 
Další závod pro tým Rock Robots bude finále soutěže na okruhu v německém Oscherslebenu, kde minulý rok Antonin Herbeck s Pagani Zondou vyhrál.