DMG HSC 105 pomohlo Rock Robots realizovat jejich velké pětiosé sny

Když naše společnost hledala vhodný pětiosý obráběcí stroj na výrobu velkých a přesných dílů, měla několik požadavků. Velká obráběcí plocha, rychlost, flexibilita upnutí a přesnost. Všechny tyto parametry splňoval jeden stroj - DMG HSC 105.

Zkratka HSC v názvu stroje znamená "high speed cutting" a parametry stroje ukazují jeho vysokou rychlost. Stroj v pojezdech dosahuje akcelerace až 2g a rychlosti 90 m/minutu, což zvyšuje produktivitu ve srovnání s konkurenčními stroji až o 20 procent. Simultánní pětiosé obrábění, kdy se naklápí hlava stroje a otáčí se stůl je pak samozřejmostí.
Maximální otáčky vřetene jsou 28 000 ot/min, což umožňuje perfektní dokončování povrchů obrobků a stroj je i dostatečně silný pro hrubování hliníku a ocele. Zásobník je vybaven 120 pozicemi. Řídící systém stroje je Heidenhain iTNC 530. DMG HSC 105 umožňuje nastavení obrobku a nulové nájezdy při otevřených dveřích v režimu IV.  Naše společnost používá programy Solidworks pro konstrukci a úpravu výkresové dokumentace ve 3D a HSMWorks pro programování pětiosého obrábění.
 
Parametry stroje DMG HSC-105:
osa X: 1050 mm
osa Y: 800 mm
osa Z: 600 mm
Naklápění osy A/B -10/+110 stupňů
Maximální otáčky vřetene: 28 000 ot/min
Lokalita: Týnec nad Sázavou
 
Pro bližší informace a nabídku ceny kontaktujte: