Superflow SF-1020 Probench měří průtok vzduchu proudícího do motoru

Pokud chcete zvýšit výkon závodního motoru, potřebujete dvě základní veličiny - hodně benzínu a hodně vzduchu. Abyste dostali do válců více vzduchu, konstruktéři závodních motorů se snaží maximalizovat průtok vzduchu celým sacím potrubím. Superflow Probench je pak základem pro úpravu sání a hlav motoru, protože přesně změří všechny provedené změny.

Sériová hlava motoru je hrubý odlitek, ve kterém lze dále vybrušovat sací a výfukové kanály. Pro tyto úpravy je nutné přesné měření výchozího stavu. SF-1020 Probench měří průtok vzduchu s maximální přesností - rychleji než konkurenční měřáky. Může testovat až 240 koní (179 kW) na válec v tlacích až 65" (165 cm) sloupce vody. Unikátní škrtící klapka příchozího vzduchu je schopná plnit sání od 25 cfm po 1000 cfm (12 - 472l/s), aby pokryla co nejširší spektrum průměru ventilů a zdvihu. 
 
SF-1020 Probench lze také použít na měření výfukových ventilů a výfukového potrubí díky obrácenému chodu vzduchu, kdy se z přetlaku stává podtlak. Ze zkušenosti našeho závodního týmu víme, že pro každou úpravu sacích a výfukových kanálů v hlavě motoru je nezbytné mít přesné měření, které ukáže změny v objemu vzduchu. Není totiž složité sací komůrky hlav zvětšit - nicméně to není žádnou zárukou, že se průtok vzduchu zvětší, protože je nutné zvětšovat na správných místech, aby se nevhodným zvětšením nenarušila rychlost proudění.